Pielęgnacja płytek

Płytki same w sobie są bardzo wdzięczną nawierzchnią do sprzątania. Są gładkie, nie chłoną wody, a co za tym idzie, nawet jeśli wyleje się na nie czerwone wino to bardzo łatwo jest się tego pozbyć. Jednak aby przedłużyć ich trwałość i piękny wygląd warto traktować je czymś więcej niż tylko wodą, lub wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Na rynku istnieje bardzo wiele specyfików, dzięki którym kafelki będą lśniły czystością. Należy je dobierać ze względu na rodzaj płytek. Inny detergent wybierze osoba, która chce wyczyścić gres, natomiast inny został przeznaczony do czyszczenia glazury. Należy również pamiętać o odpowiednią pielęgnacje fug. Jeśli nie zastosowało się specjalnych fug hydrofobowych, należy od czasu do czasu potraktować je środkiem przeciwgrzybicznym oraz nie zapominać o regularnym szorowaniu szczotką.

Sposób czyszczenia płytek powinien być uzależniony od ich rodzaju. Jeśli mowa o zwykłych płytkach podłogowych, szkliwionych, to do ich codziennej pielęgnacji może wystarczyć zwykły ścierka i trochę wody z domieszką płynu do naczyń. Jednak należy nieco dokładniej dbać o płytki.

Na rynku istnieje wiele specyfików, które służą właśnie do mycia płytek. Zostały one stworzone właśnie w tym celu, dlatego ma się pewność, że nie zaszkodzą one płytkom, a wręcz przeciwnie skutecznie mogą pomóc w utrzymaniu ich dobrego stanu przez długi czas. Choć dla niektórych zakup takiego specyfiku może wydawać się fanaberią, to z pewnością warto się w takowy zaopatrzyć. Jeśli mowa o płytkach balkonowych, czy też tarasowych tu sprawa się nieco komplikuje. Ich powierzchnia często jest nierówna, co skutecznie utrudnia ich czyszczenie. Dlatego też, aby nie zapuścić ich zbytnio, trzeba regularnie o nie dbać. Tego rodzaju kafelki również potrzebują specjalnego traktowania, dlatego przygotowano dla nich specjalny detergent. Przy czyszczeniu płytek na tarasie niezastąpiony jest także przyrząd do czyszczenia wodą pod ciśnieniem.