Rozwiązania na ścianę w kuchni

Urządzając współczesną kuchnię, musimy zastanowić się, jaki styl nas interesuje. Wśród popularnych dziś stylów, które z pewnością można uznać za modne, są między innymi skandynawski, minimalistyczny, czy nowoczesny. Nie oznacza to rzecz jasna, że nie możemy zrobić dziś kuchni w stylu rustykalnym, czy dowolnym innym, wybranym przez siebie i w zgodzie z własnym gustem. Oczywiście, najważniejsze jest to, żeby nie być modnym na siłę, bo to my musimy czuć się dobrze we własnym pomieszczeniu, a nie ktokolwiek inny.

Co położyć na ścianę, aby odpowiednio zabezpieczyć ją przed kuchennymi zachlapaniami, tłuszczem i brudem towarzyszącym gotowaniu? Najlepiej wybrać klasyczne rozwiązanie, czyli kafelki. Do tej pory jest to wyjście najbardziej popularne i chyba najlepsze (być może nie najtańsze, lecz zapewniające odpowiednią ochronę ścian przed przykrymi dla nich wydarzeniami, które mogą je czekać w ferworze gotowania). Jakie są alternatywy? Możemy użyć na przykład farby zmywalnej, tapet lub płyt ze szkła, często matowego, które to zyskują ostatnio niezwykle mocno na popularności. Czy jednak to nie płytki będą najlepszym rozwiązaniem dla naszego wnętrza? O fachowca, który je położy jest bardzo łatwo, ich cena też nie jest aż tak wysoka, można znaleźć modele naprawdę tanie, pewnie z powodu ich dużej popularności. Jedyną wadą jest to, że bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania, trudno nam będzie przykleić je na własną rękę.

Nad blatem kuchennym, gdzie przyrządzamy posiłki, bardzo często umieszczamy mozaikę. Jest ona zdecydowanie oryginalniejszym pomysłem, jak twierdzą producenci płytki paradyż. Przede wszystkim jest ciekawsza i dodaje naszej kuchni charakteru. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że można ją dopasować do wszelkich kształtów ściany, wszelkich krzywizn. Można wybrać mozaikę z ceramiki, szkła i kamienia naturalnego. Przybiera ona różne kształty. Poza tradycyjną kwadratową, można też kupić mozaikę składającą się z kółek, trójkątów, wielokątów.